25 Temmuz 2009 Cumartesi

Sürekli düzen partileri ve 100 yıldır sürekli düzülen gençlik

Yer : İstanbul Beyoğlu, Galatasaray Lisesi Önü
Eylem: Harç Protestosu

istanbul1

100 kadar üniversite öğrencisi ertesi sabaha kadar sürecek bir oturma ve protesto eylemi gerçekleştiriyorlar. Polisler 20 metre mesafede ve sadece izliyorlar. Akp li Beyoğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri 20 metre mesafedeler ve sadece izliyorlar. Vatandaşlar imza kampanyasına katılıyor. Öğrenciler sloganlar, şarkılar eşliğinde güzel bir eylem gerçekleştiriyor. Yerlerde pankartlar, dövizler...

istiklal

Ve...
Yer : İzmir
Eylem: Harç ProtestosuKahraman, gözüpek polislerimiz vatanımızı büyük bir tehlikeden kurtarıyor. Kelepçeler takarak, coplayarak, tekmeleyerek, yerlerde sürükleyerek, saçlarından çekerek, suratlarına biber gazı sıkarak üniversiteli öğrencileri zırhlı polis araçlarına bindiriyor. Ülkede huzur daimi artık. Tüm tehlikeler yok edildi. CHP li belediyeye bağlı zabıta ekipleri ise kahraman polislerimizin canlarını tehlikeye atarak yaptıkları bu müdahaleye destek çıkıyor. Eylemci öğrencilere "pankart" bedeli olarak 600 TL ceza kesiyor. Harçlar çok yüksek diye eylem yapan gençlere...Ülke : Türkiye
Şehirler : İstanbul , İzmir
Polis: Aynı polis
Zabıta: AKP ve CHP

Kime küfredelim? Kimden şikayetçi olalım? Hangi şehirde yaşananı hangi çerçevede ve nasıl eleştirelim? Bu ülkede yaşamanın bedeli çok ağır. Ve yok aslında birbirlerinden hiç farkı, aslında hepsi düzen partisi.

Not: Bu yazı koskorcuk tarafından yollamıştır. koskorcuk "lazQli" ye teşekkür ederiz bu yazı için.

3 yorum:

 1. Eski Ankara emniyet müdürü İzmir'e geldi. Terör estiriyor resmen. Sanıyor ki ne kadar çok solcu döversem o zaman İstanbul'a müdür olurum. Yazıklar olsun.

  YanıtlaSil
 2. yuh ulan silahlı terörist mi yakaladınız, fethullah polis teşkilatı. yazıklar olsun.

  bAQi

  YanıtlaSil
 3. Aferin lan İzmir emniyeti, bravo size. en kısa zamanda sizden yeni başarılar bekliyorum. Emekli maaşı kuyruğundaki yaşlıları pataklamak, ana okulu basıp bebeleri coplamak gibi. Aferin İzmir polisi. Böyle devam et.

  @tention

  YanıtlaSil